Nazywam się Sylwia Chojecka i wspólnie z moim zespołem zajmuję się naprawianiem tekstów. Skąd takie określenie? W talentach Gallupa na trzecim miejscu mam właśnie naprawianie. Korzystam więc z tego talentu, a jego połączenie z ukierunkowaniem, zbieraniem i empatią znaczy tylko jedno: Twój tekst jest w dobrych rękach.

Jestem absolwentką filologii polskiej ze specjalizacją edytorstwo i komunikacja medialna, ukończyłam także pedagogikę i Studium Dziennikarskie. Kocham książki i nie wyobrażam sobie bez nich życia.

Marka Od słowa do słowa to owoc moich wieloletnich doświadczeń w pracy z tekstami. Swój warsztat zbudowałam, pracując w wydawnictwie na stanowisku redaktora prowadzącego i redaktora naczelnego, a następnie, już w ramach własnej marki, współpracując z firmami korektorskimi, dużymi wydawnictwami i indywidualnymi klientami. Proces wydawniczy nie ma dla mnie tajemnic, poprowadzę Cię przez całą ścieżkę od momentu pierwszej redakcji tekstu aż do wysłania go do drukarni.

W moim portfolio znajdziesz książki Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydawnictwa Filia, Wydawnictwa Libron, Wydawnictwa Pełnego Czasu (by Pani Swojego Czasu), korekty artykułów popularnonaukowych dla czasopisma Czas Kultury i kilkadziesiąt e-booków o różnorodnej tematyce. Redaguję m.in. beletrystykę, publikacje naukowe, prace dyplomowe, doktoraty, wpisy na blogi, teksty dla dzieci.

Moi klienci cenią sobie we współpracy ze mną przede wszystkim zaangażowanie, wiedzę i terminowość. Jeśli chcesz poznać ich opinie, zajrzyj do zakładki Rekomendacje.

Rozumiem obawy osób, które oddają swoje teksty w ręce redaktorów. Twój tekst jest u mnie bezpieczny – możesz być pewien, że nikomu go nie ujawnię, a po zakończeniu pracy skasuję pliki. Dołożę wszelkich starań, by usunąć błędy z Twojego tekstu, i nie zmienię Twojego indywidualnego stylu.

Ogromnie ważne są dla mnie: dobra komunikacja, wywiązywanie się ze zobowiązań i profesjonalizm. To zasady, którymi kierują się wszystkie osoby współtworzące razem ze mną markę Od słowa do słowa.

Co możemy dla Ciebie zrobić? 

Wykonamy dla Ciebie redakcję i korektę tekstu, złożymy publikację i przygotujemy ją do druku lub w formie e-booka. Jeśli będziesz potrzebować pomocy w wyborze drukarni i kontakcie z nią – możesz na nas liczyć. Współpracujemy także z profesjonalną agencją marketingową Haeven PR, która fachowo wspomoże Cię w promocji Twojej książki.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zajrzyj na blog “Korektorskim okiem”, na którym znajdziesz wpisy dotyczące szeroko pojętej komunikacji językowej i poświęcone kwestiom wydawniczym. Zapraszam Cię także na Instagram, na którym pokazuję naszą pracę od kulis, organizuję quizy dla osób, które chcą poszerzać wiedzę o języku, i w prosty sposób opowiadam o języku polskim w ramach cyklu #zpolskiegonanasze. Jesteśmy też na Facebooku.

Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Kontakt – odpisujemy na każdego maila 🙂