Pani Sylwia współpracuje z Wydawnictwem LIBRON w zakresie redakcji i korekty książek. Wszystkie książki, nad którymi do tej pory pracowała, zostały przygotowane bez zarzutu, z dużą dbałością o szczegóły. Wszystkie zlecenia zostały wykonane w terminie. Pani Sylwia wykazuje się bardzo dobrą znajomością języka polskiego i zasad edytorskich, wyczuciem językowym, krytycznym myśleniem, skrupulatnością oraz spostrzegawczością.
Z pełnym przekonaniem mogę polecić Ją jako redaktorkę i korektorkę każdemu wydawnictwu dbającemu o jakość swoich publikacji.Filip Lohner, właściciel Wydawnictwa Libron
Pani Sylwia współpracowała z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego jako korektor, wykonując podwójne korekty książek i czasopism naukowych o różnorodnej tematyce (literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, psychiatria, nauki społeczne, literatura piękna), a jej praca była na bieżąco poddawana weryfikacji przez redaktorów prowadzących poszczególne tytuły. Wszyscy ocenili jakość korekt jako bardzo dobrą. Pani Sylwia wykazywała się uważnością i dokładnością, poprawiając nie tylko błędy językowe, lecz także techniczne, dotyczące składu. Prace wykonywała rzetelnie i terminowo. Mogę Państwo polecić Panią Sylwię jako osobę skrupulatną, sumienną i kompetentną, podchodzącą odpowiedzialnie do obowiązków, których się podejmuje.


Dorota Heliasz, Dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Fundacja „Trasa dla Bobasa” współpracowała z panią Sylwią przy opracowaniu książek dla dzieci pt. „Mały Tadek rusza śladami Tadeusza”, „Staszkowa wyprawa śladami Stanisława” oraz „Kiedy Polska był mała. Rodzinny przewodnik po zabytkach pamiętających początki państwa polskiego”. Pani Sylwia była odpowiedzialna za redakcję i korektę powyższych tytułów. Bardzo cenimy sobie przede wszystkim profesjonalizm w pracy Pani Sylwii, a także możliwość szybkiego kontaktu, konsultacji zmian wprowadzanych do tekstu. Jesteśmy bardzo wdzięczne za również za wsparcie wychodzące daleko poza zakres opłaconej usługi. Polecamy wszystkim wydawcom!

Marta Mleczko i Adelina Pociecha, Fundacja „Trasa dla bobasa”
Sylwia jest prawdziwą profesjonalistką. Współpracowałam z nią przy wielu projektach w zakresie pisania i edytowania tekstów dotyczących wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji, sieci neuronowych i asocjacyjnych w kreacji kampanii influencer marketingowych i reklam natywnych. Posiada niezwykłe pokłady kreatywności i nieszablonowego myślenia oraz bogatą wiedzę z zakresu komunikacji językowej, copywritingu i storytellingu. Sylwia jest zawsze otwarta, elastyczna w przypadku nietypowych projektów, przywiązuje dużą wagę do warstwy językowej i szczegółów realizowanych zleceń. Sumiennie podchodzi do powierzonych jej zadań i zawsze dotrzymuje ustalonych terminów. Wykazuje się zaangażowaniem, doświadczeniem i dużą wrażliwością na potrzeby klienta. Zlecone przez nas prace spełniły wszystkie nasze oczekiwania, komunikacja przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze. Z pełnym przekonaniem mogę zarekomendować firmę Od słowa do słowa jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę.

Katarzyna Dąbrowska, Canny Code
Współpraca z Panią Sylwią była dużą przyjemnością. Redakcja została wykonana w umówionym czasie i na bardzo wysokim poziomie. Pani Sylwia zaproponowała wiele ciekawych rozwiązań i była otwarta na dyskusje, które pozwoliły wypracować satysfakcjonujący obie strony kompromis. Przy uwzględnieniu ceny, która była atrakcyjna, efekt pracy z Panią Sylwią był więcej, niż zadowalający. Szczerze polecam!


Julita Pasikowska, właścicielka Wydawnictwa Sto Stron oraz bloga www.bajkochlonka.pl
Współpracę z firmą Od Słowa Do Słowa rozpoczęliśmy zaledwie kilkanaście miesięcy temu, ale już dziś możemy stwierdzić, że kompetencje i rzetelność stanowią gwarancję świetnie wykonanych zleceń. Teksty przekazywane do korekty – od esejów począwszy, przez rozmowy, przekłady, utwory literackie, na artykułach naukowych z zakresu humanistyki skończywszy – zawsze są bardzo dobrze opracowane, zgodnie z wymogami redakcji. Polecamy usługi Od Słowa Do Słowa także ze względu na terminowość w realizacji prac.


Justyna Knieć, „Czas Kultury”
Pani Sylwia współpracuje z serwisem eKorekta24.pl w zakresie redakcji i korekty różnego rodzaju tekstów (poradników, treści na strony internetowe, beletrystyki, prac dyplomowych, tekstów naukowych). Cenimy sobie tę współpracę przede wszystkim ze względu na profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Mogę z pełnym przekonaniem polecić usługi firmy Od słowa do słowa zarówno wydawcom, jak i indywidualnym klientom.

Łukasz Mackiewicz, właściciel serwisu „eKorekta24.pl”, autor książki „497 błędów”
Moja współpraca z Sylwią rozpoczęła się w 2012 roku, gdy zajmowała się moją książką pt. „Sposób na Elfa”. Bardzo szybko dostrzegłem kilka rzeczy: po pierwsze, „moja” Pani Redaktor błyskawicznie nawiązuje ciepły i dobry kontakt z autorem. Po drugie – nieomylnie wskazuje mu wszelkie niedostatki tekstu czy ewentualnie zmiany, które mogłyby pomóc książce być lepszą. Po trzecie zaś – w przypadku kwestii spornych (bo i takie się przecież zdarzają!) potrafi bardzo rzeczowo uzasadnić swój punkt widzenia, a jednocześnie zmienić swoje podejście do konkretnego zagadnienia, jeśli autor też ma rzeczową i dobrą argumentację na poparcie swojej wersji. Jeśli można – idziemy na kompromis. Jeśli się nie da – walczy w dobrej wierze, starając się, by wydawnictwo nie wydało czegoś, co choćby w najmniejszym stopniu zasłuży na miano „niedoróbki”. Tak właśnie, proszę Państwa, powinna wyglądać praca wzorowego redaktora. Dowodem ostatecznym niechaj będzie fakt, że owa pierwsza książka zdobyła Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie „Książka Roku” IBBY, a obecnie znajduje się w kanonie lektur szkolnych! W sporej części to zasługa Pani Sylwii. Żałuję bardzo, że w pewnej chwili, z niezależnych od nas w sumie przyczyn, nasze drogi zawodowe się rozeszły. Choć ostatnio miałem ogromną przyjemność pracować z Panią Sylwią przy realizacji charytatywnego projektu pt. „PrzyTulanki”, co przywołało moc dobrych wspomnień!

Marcin Pałasz, pisarz dla dzieci i młodzieży
Pani Sylwia współpracuje z Zapanuj nad Słowami od 2018 roku.
Już przy pierwszym zleceniu udowodniła, że doskonale rozumie, na czym polega specyfika pracy redaktora. Równie dobrze radzi sobie zarówno z redakcją tekstów naukowych, transkrypcji, poradników, jak i z korektą publikacji beletrystycznych dla naszych klientów, prezentując wysokie kompetencje językowe i kulturowe. Nasi klienci byli zachwyceni jakością jej pracy.
Wielokrotnie przekonaliśmy się, że jest sumienną redaktorką, a także osobą konkretną i zaangażowaną w prace, których się podejmuje. Świetnie radzi sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami językowymi. Wyróżnia się wyjątkową terminowością; pracuje dokładnie i szybko, a jeśli wymaga tego zlecenie, bardzo twórczo podchodzi do tekstu.
Każdemu autorowi życzymy takiego redaktora, a przedsiębiorcy – tak rzetelnego współpracownika.

Patrycja Bukowska Zapanuj nad Słowami właścicielka marki,
autorka kursu online Zostań korektorką


Składam olbrzymie podziękowania Pani Sylwii za wykonaną korektę mojej dysertacji doktorskiej.
Pani Sylwia jest niezwykle profesjonalną osobą, która wykazuje się niezwykłą dbałością o szczegóły. Wszystkie korekty przebiegały terminowo. Pani Sylwia wykazała się olbrzymim zaangażowaniem i starannością podczas wykonywanej korekty. Dzięki jej pomocy całość pracy nabrała profesjonalnego wyglądu. Współpraca przebiegała bez zarzutu i była niezwykle owocna. Polecam serdecznie usługi korekty wykonywane przez Panią Sylwię. Dziękuję serdecznie!

Dominika Długosz