Korekty

Specjalizujemy się w korekcie powieści obyczajowych, kryminałów, książek eksperckich i naukowych.

etap korekty

Korekta to ogromnie ważny etap w procesie wydawniczym. Pozwala ona nie tylko wychwycić przeoczone wcześniej usterki, ale przede wszystkim usunąć błędy składu. W żargonie edytorskim mówi się o nich: szewce, bękarty, wdowy, sieroty, lustra itp. To dość osobliwa nomenklatura, a pod tymi nieoczywistymi nazwami kryją się samotne wiersze spójniki, powtarzające się końce lub początki wersów.
Współpracując z różnymi wydawnictwami, zawsze dostosowujemy się do ich indywidualnych norm wydawniczych. Dbamy także o możliwość wykonania rewizji, czyli sprawdzenia naniesienia poprawek, mającej nie mniejsze znaczenie niż sama korekta.

o naszej pracy:

Pani Sylwia współpracowała z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego jako korektor, wykonując podwójne korekty książek i czasopism naukowych o różnorodnej tematyce (literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, psychiatria, nauki społeczne, literatura piękna), a jej praca była na bieżąco poddawana weryfikacji przez redaktorów prowadzących poszczególne tytuły. Wszyscy ocenili jakość korekt jako bardzo dobrą. Pani Sylwia wykazywała się uważnością i dokładnością, poprawiając nie tylko błędy językowe, lecz także techniczne, dotyczące składu. Prace wykonywała rzetelnie i terminowo. Mogę Państwo polecić Panią Sylwię jako osobę skrupulatną, sumienną i kompetentną, podchodzącą odpowiedzialnie do obowiązków, których się podejmuje.

Dorota Heliasz, Dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

efekty