DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

Z Sylwią współpracujemy już od dłuższego czasu. To redaktorka i korektorka z niesamowitym wyczuciem słowa, doskonałym warsztatem, wnikliwie wchodząca w tekst, działająca bardzo sprawnie, dokładnie i zawsze na czas. Polecamy z całego serca!

Ola Budzyńska i #gangPSC, Pani Swojego Czasu

. . .

Byłem w mroku, a oni podali mi światło! 🙂 Sylwia i Tomek to wydawniczy oddział Navy SEALs. Byli dla mnie mapą, drogowskazem, ale także przyjaciółką, której można się zwierzyć. Byli dla mnie mapą, drogowskazem, ale także przyjaciółką, której można się zwierzyć. Wiem jedno, gdyby nie Sylwia i Tomek, moja książka by nie powstała! Zainspirowali, wspierali, poprawili, złożyli, pomogli w negocjacjach z drukarniami. Jeśli myślisz o własnej książce – nie ma lepszego zespołu!

Kamil Baleja, dziennikarz telewizyjny i radiowy, autor książki “Poza anteną”

. . .

Pani Sylwia współpracowała z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego jako korektor, wykonując podwójne korekty książek i czasopism naukowych o różnorodnej tematyce (literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, psychiatria, nauki społeczne, literatura piękna), a jej praca była na bieżąco poddawana weryfikacji przez redaktorów prowadzących poszczególne tytuły. Wszyscy ocenili jakość korekt jako bardzo dobrą. Pani Sylwia wykazywała się uważnością i dokładnością, poprawiając nie tylko błędy językowe, lecz także techniczne, dotyczące składu. Prace wykonywała rzetelnie i terminowo. Mogę Państwo polecić Panią Sylwię jako osobę skrupulatną, sumienną i kompetentną, podchodzącą odpowiedzialnie do obowiązków, których się podejmuje.

Dorota Heliasz, Dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

. . .

Współpracę z firmą Od słowa do słowa rozpoczęliśmy zaledwie kilkanaście miesięcy temu, ale już dziś możemy stwierdzić, że kompetencje i rzetelność stanowią gwarancję świetnie wykonanych zleceń. Teksty przekazywane do korekty – od esejów począwszy, przez rozmowy, przekłady, utwory literackie, na artykułach naukowych z zakresu humanistyki skończywszy – zawsze są bardzo dobrze opracowane, zgodnie z wymogami redakcji. Polecamy usługi Od słowa do słowa także ze względu na terminowość w realizacji prac.

Justyna Knieć, „Czas Kultury”

. . .

Sylwia współpracowała z serwisem eKorekta24.pl w zakresie redakcji i korekty różnego rodzaju tekstów (poradników, treści na strony internetowe, beletrystyki, prac dyplomowych, tekstów naukowych). Cenimy sobie tę współpracę przede wszystkim ze względu na profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Mogę z pełnym przekonaniem polecić usługi firmy Od słowa do słowa zarówno wydawcom, jak i indywidualnym klientom.

Łukasz Mackiewicz, właściciel serwisu „eKorekta24.pl”, autor książki „497 błędów”

. . .

Pani Sylwia jest niesamowita. Nie tylko wytrzymała ze mną przez cały proces wydawniczy, zaopiekowała się książką z ważnym tematem społecznym, to jeszcze dała z siebie wszystko na każdym etapie.
Bardzo się cieszę, że znalazłam ją i jej firmę w odmętach kiepskich redaktorów, którzy dużo mówią, a mało potrafią. Jestem oczarowana sprawną komunikacją, redakcją, a także szybką reakcją na moje prośby i zapytania. Mam nadzieję, że powtórzymy swoją współpracę przy kolejnej powieści.
Jeśli potrzebujecie doświadczonego redaktora, którego usługi nie kosztują fortunę, a przy okazji są profesjonalne, to zostaje Wam tylko pani Sylwia i Od słowa do słowa!

Angela Węcka, pisarka, właścicielka Wydawnictwa Spisek Pisarzy

. . .

Moja współpraca z Sylwią rozpoczęła się w 2012 roku, gdy zajmowała się moją książką pt. „Sposób na Elfa”. Bardzo szybko dostrzegłem kilka rzeczy: po pierwsze, „moja” Pani Redaktor błyskawicznie nawiązuje ciepły i dobry kontakt z autorem. Po drugie – nieomylnie wskazuje mu wszelkie niedostatki tekstu czy ewentualnie zmiany, które mogłyby pomóc książce być lepszą. Po trzecie zaś – w przypadku kwestii spornych (bo i takie się przecież zdarzają!) potrafi bardzo rzeczowo uzasadnić swój punkt widzenia, a jednocześnie zmienić swoje podejście do konkretnego zagadnienia, jeśli autor też ma rzeczową i dobrą argumentację na poparcie swojej wersji. Jeśli można – idziemy na kompromis. Jeśli się nie da – walczy w dobrej wierze, starając się, by wydawnictwo nie wydało czegoś, co choćby w najmniejszym stopniu zasłuży na miano „niedoróbki”. Tak właśnie, proszę Państwa, powinna wyglądać praca wzorowego redaktora. Dowodem ostatecznym niechaj będzie fakt, że owa pierwsza książka zdobyła Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie „Książka Roku” IBBY, a obecnie znajduje się w kanonie lektur szkolnych! W sporej części to zasługa Pani Sylwii. Żałuję bardzo, że w pewnej chwili, z niezależnych od nas w sumie przyczyn, nasze drogi zawodowe się rozeszły. Choć ostatnio miałem ogromną przyjemność pracować z Panią Sylwią przy realizacji charytatywnego projektu pt. „PrzyTulanki”, co przywołało moc dobrych wspomnień!

Marcin Pałasz, pisarz dla dzieci i młodzieży

. . .

Bardzo polecam współpracę! Profesjonalne podejście, dużo serca i sprawna realizacja. Dla mnie, jako początkującego autora, ważna była każda wskazówka. Pani Sylwia pomyślała o wszystkim. Kolejne współprace tylko z Od słowa do słowa

Małgorzata Czernichowska-Kotiuszko, neuratelier.pl

. . .

OpiniE dotyczącE konsultacji wydawniczej:

Rozmowa z Panią pokazała mi, na czym polega proces wydawniczy, jaka jest moja, jako autora, w nim rola oraz możliwości. Napisanie tekstów to sam początek, następnie przechodzi on przez grono specjalistów, zanim zostanie opublikowany. Rozwiała Pani wszystkie moje wątpliwości, pokazała dwie drogi – przez wydawnictwo oraz self-publishing, nie negując żadnej z nich, a pokazując korzyści. (…) Jestem ogromnie wdzięczna za tę naszą rozmowę, ponieważ ukierunkowała mnie co dalej robić.

Jacqueline Rowiecka

. . .

Spotkałam się z Sylwią na konsultacji wydawniczej i gdybym miała wybrać tylko dwa słowa podsumowania, to biorę: konkretnie i empatycznie. Dostałam dużo podpartych wiedzą wskazówek dopasowanych dokładnie do mojej sytuacji. Żadnych ogólników. Sylwia poświęciła mi tyle czasu, ile potrzebowałam na zadanie wszystkich krążących mi po głowie pytań. Po rozmowie byłam spokojna, że w końcu wiem, co dalej. Dzięki, Sylwia!

Natalia Ligenza, podcasterka Szybka i Wolna

. . .

współpracujemy z

wydawnictwa i self-publisherzy