PrzyTulanki

TYTUŁ: PrzyTulanki. Opowiadania i wiersze dla dzieci
AUTOR: praca zbiorowa

WYDAWCA: Przyjaciele Tosi

zakres prac

Zbiór opowiadań “PrzyTulanki” to dla nas projekt szczególny, ponieważ jesteśmy jego twórcą i wydawcą. Książka powstała w 2018 roku jako cegiełka na rzecz nieuleczalnie chorej Antosi Stępień.
Wraz z zespołem pisarzy, ilustratorów, grafików, redaktorów i specjalistów od marketingu stworzyliśmy bogato ilustrowany zbiór przepięknych opowiadań dla dzieci, z którego dochód w całości został przekazany na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Przy olbrzymim wsparciu księgarni Bonito sprzedaliśmy ponad 2600 egz. tej książki, zasilając konto Antosi kwotą ponad 60 000 zł. Książkę wciąż można kupić.

w środku:

Wspaniali polscy pisarze i ilustratorzy wzięli na warsztat słowo „przytulanka” i przyjrzeli mu się z różnych stron, poruszając przy okazji ważne dla dzieci (i dorosłych) tematy: akceptacji, choroby, wykluczenia, starości, umiejętności przepraszania czy radzenia sobie z emocjami. Wyszła z tego piękna książka i teraz – wspólnie z jej autorami – mogą Państwo zrobić dużo dobrego! – Michał Rusinek, pisarz, literaturoznawca.

efekty